Reklama

Reklama

Czarnecki: Kopacz jest lata świetlne od ideałów "Solidarności"

​Na dzisiejsze obchody 35. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych nie zaproszono premier Ewy Kopacz i Henryki Krzywonos. Wczoraj w Szczecinie zabrakło Bogdana Borusewicza, ale Marszałek Senatu wyjaśnił już, że nie wybierał się na tamtejsze obchody.

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki tłumaczy jakim kluczem mogła jego zdaniem posłużyć się "Solidarność" przy pisaniu listy gości. Według niego, jeżeli NSZZ "Solidarność" uznała, że premier Ewa Kopacz jest lata świetlne od ideałów "Solidarności", to ma prawo nie zapraszać pani premier. 

- Widocznie NSZZ "Solidarność" uznał, że prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda jest człowiekiem, który te ideały reprezentuje, do tych ideałów nawiązuje - powiedział europoseł PiS w Sejmie. Postawa związku, może być jego zdaniem, skutkiem tego, że obecna władza nie prowadziła dialogu w Komisji Trójstronnej i miała w nosie postulaty związkowców. 

Reklama

- Niech się teraz ta władza nie dziwi, niech nie udaje zaskoczonej, jeżeli związkowcy mają dosyć - uważa Ryszard Czarnecki. 

Rzecznik "Solidarności" Marek Lewandowski powiedział, że na uroczystości w Gdańsku zostali zaproszeni sygnatariusze porozumień sierpniowych oraz inicjatorzy strajku w Stoczni Gdańskiej.   

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy