Reklama

Reklama

Co z tegorocznymi komuniami? Diecezja warszawsko-praska: W maju i czerwcu w mniejszych grupach

Pierwsze komunie św. w diecezji warszawsko-praskiej odbędą się w maju i czerwcu w mniejszych grupach podczas dodatkowych mszy św. z uwzględnieniem wszystkich wytycznych sanitarnych. Jeśli będzie potrzeba - w różnych terminach - poinformował dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej ks. Piotr Pierzchała.

W informacji przekazanej w czwartek ks. Pierzchała wskazał, że "tegoroczne I Komunie Święte w diecezji mogą odbywać się zwyczajowo w miesiącach maju i czerwcu".

Wyjaśnił, że "z uwagi na ograniczenia epidemiczne zaleca się zorganizowanie uroczystości w mniejszych grupach, podczas dodatkowych mszy świętych, także w różnych terminach, jeśli jest taka potrzeba, uwzględniając wszystkie inne wytyczne sanitarne".

Zaapelował o "życzliwą współpracę rodziców, katechetów oraz duszpasterzy".

"Dzięki wspólnemu zaangażowaniu"

W komunikacie z 1 lutego bieżącego roku ordynariusz warszawsko-praski bp Romuald Kamiński zaznaczył, że przygotowanie bezpośrednie do pierwszej komunii św. polega na udziale w katechezie szkolnej i parafialnej katechezie sakramentalnej. Powinno odbywać się w parafii zamieszkania dziecka i mieć charakter przede wszystkim duchowy.

Reklama

Przyznając, że nie jest to proste w czasie pandemii, hierarcha zaproponował specjalnie sprawowane eucharystii dla mniejszej grupy dzieci, aby zachować przepisy sanitarne.

Biskup przypomniał, że rodzice są pierwszymi osobami, które mają przygotować dziecko do I komunii. Wyraził nadzieję, że "dzięki wspólnemu zaangażowaniu rodziców, duszpasterzy i katechetów uda się przygotować dzieci do godnego przeżycia ich pierwszego spotkania z Jezusem eucharystycznym". Specjalne materiały będące pomocą w przygotowaniu do sakramentu umieszczono na diecezjalnej stronie internetowej. 

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy