Reklama

Reklama

Co Polacy sądzą o nagrodach dla ministrów? Sondaż

75 procent ankietowanych uważa, że to źle, że ministrowie rządu Beaty Szydło otrzymali premie. 17 procent jest innego zdania. Sondaż przeprowadził Kantar Millward Brown na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24.

Ankietowali mieli podać, jak oceniają to, że członkowie rządu Beaty Szydło otrzymali nagrody pieniężne w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych w skali roku.

17 procent badanych przyznało, że to dobrze, że ministrowie otrzymali nagrody. Innego zdania było aż 75 procent ankietowanych. 8 proc. badanych odpowiedziało: "trudno powiedzieć".

Ankietowani odpowiadali też na inne pytanie. Mieli ocenić słowa byłej premier Beaty Szydło, która powiedziała w Sejmie, że "te nagrody po prostu się należały".

48 proc. ankietowanych oceniło te słowa "zdecydowanie źle", a "raczej źle" - 27 proc. Odpowiedzi "raczej dobrze" udzieliło 13 proc. respondentów, a "zdecydowanie dobrze" - 7 proc. 5 proc. badanych nie ma zdania w tym temacie.

Sondaż na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 został przeprowadzony przez Kantar Millward Brown SA w dniach 26-27 marca 2018 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wyniosła 1001 osób.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy