Reklama

Reklama

Chorzów: ​31-latek oskarżony o atak na tle rasistowskim

31-letni mieszkaniec Chorzowa został oskarżony o atak na tle rasistowskim na trzech obywateli Indii w Radomiu. Akt oskarżenia w tej sprawie skierowała do miejscowego sądu prokuratura. Mężczyźnie grozi kara do trzech lat więzienia.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu, Małgorzata Chrabąszcz, 27 lipca 31-latek przebywał w Radomiu przejazdem. W supermarkecie, niedaleko dworca kolejowego, spotkał w trzech Hindusów, którzy podobnie jak on robili tam zakupy.

Według ustaleń prokuratury, mężczyzna publicznie znieważył obywateli Indii słowami powszechnie uznanymi za obelżywe i wulgarne. "Sugerował im, że z powodu ich przynależności rasowej, nie ma dla nich miejsca w Polsce. Następnie naruszył nietykalność cielesną jednego z nich, rzucając w niego jogurtem, który rozbił się na twarzy Hindusa"- powiedziała rzeczniczka.

Reklama

Oskarżony przyznał się do stawianego zarzutu. Stwierdził, że bez żadnego powodu obraził obcokrajowców. Tłumaczył się, że był pod wpływem alkoholu.

Zgodnie z artykułem 257 Kodeksu karnego za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej na tle rasistowskim grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Reklama

Reklama

Reklama