Reklama

CBA zawiadamia prokuraturę ws. popełnienia przestępstwa przez urzędników MS

Urzędnicy Ministerstwa Sprawiedliwości mogli popełnić przestępstwo kupując siedzibę gdańskiego sądu. Dziennikarze RMF FM ustalili, że Paweł Wojtunik, szef CBA, zawiadomił Prokuraturę Generalną, że mogło dojść do złamania ustawy o zamówieniach publicznych.

Urzędnicy z Ministerstwa Sprawiedliwości i dyrektorzy Sądu Apelacyjnego oraz Okręgowego w Gdańsku mieli - zdaniem CBA - przekroczyć swoje uprawnienia, doprowadzając do kupna Gdańskiego Centrum Sprawiedliwości bez przetargu.

CBA ma także zastrzeżenia do ceny, jaką resort zapłacił za budynki. W zawiadomieniu agenci zwracają uwagę między innymi na sprzeczne operaty szacujące wartość całego kompleksu. W dokumentach pojawia się także nazwisko samego ministra, który zaakceptował decyzję o zakupie, a także jednego z wiceministrów.

Reklama

Prokuratura zastrzega jednak, że nie jest to zawiadomienie przeciwko konkretnym osobom, tylko ogólne wskazanie, że doszło do przestępstwa. Patrycja Loose - rzeczniczka resortu - powiedziała dziennikarzowi RMF FM, iż nie ma na razie wiedzy o takiej sprawie. Dodała jednak, że to samo ministerstwo zainteresowało CBA tą transakcją, dlatego cieszy się, że jest reakcja.

CZYTAJ WIĘCEJ NA RMF24.PL

RMF
Dowiedz się więcej na temat: paweł wojtunik | szef CBA | prokuratura | przestępstwo | urzędnicy | CBA

Reklama

Reklama

Reklama