Reklama

Reklama

CBA zatrzymało podejrzanych. Mieli wyłudzić ponad pół miliona złotych

Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) zatrzymało radomskiego adwokata oraz promotora bokserskiego. Według ustaleń śledczych mężczyźni mieli powoływać się na wpływy, celem wyłudzenia ponad pół miliona złotych łapówki. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Zespół prasowy CBA powiedział, że mężczyźni zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy szczecińskiej delegatury Biura w śledztwie dotyczącym powoływania się na wpływy oraz utwierdzenia w przekonaniu o istnieniu takich wpływów. Agenci przeszukali jednocześnie miejsca powiązane z głównym oraz pobocznymi wątkami tego postępowania.

CBA: Mężczyźni mieli wyłudzić 550 tys. złotych

Według ustaleń śledczych obaj powołując się na wpływy usiłowali wyłudzić ponad pół miliona złotych - 550 tys. zł - w zamian za załatwienie korzystnego rozstrzygnięcia w postępowaniu przygotowawczym wobec jednej z osób.

Reklama

Zatrzymani przez CBA trafili do nadzorującego śledztwo szczecińskiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej. Dział prasowy PK podał, że zatrzymany radomski adwokat to Grzegorz K., a promotor bokserski Jerzy M.

Trzymiesięczny areszt

Prokurator postawił im zarzuty usiłowania oszustwa o znacznej wartości oraz powoływania się na wpływy i wniósł do sądu o areszt - poinformował zespół. Takie czyny zagrożone są karą do 10 lat więzienia - przypomniał dział prasowy PK.

Sąd zdecydował o trzymiesięcznym aresztowaniu obu zatrzymanych przez CBA osób.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy