Reklama

CBA zatrzymało kilkanaście osób w związku z wyłudzeniami kredytów

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali kilkanaście osób w związku z wyłudzeniami kredytów na kwotę kilkuset milionów złotych - poinformował w środę rano Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA.

Do zatrzymań doszło we wtorek w kilku miejscowościach. Kaczorek ze względu na trwające czynności odmówił dokładniejszych informacji.

Rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Warszawie Agnieszka Zabłocka - Konopka powiedziała, że w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Regionalną wraz z CBA - delegatura w Katowicach, zatrzymano kilkanaście osób z którymi we wtorek prowadzone były czynności śledcze. W środę zostaną podjęte decyzje co do środków zapobiegawczych wobec zatrzymanych - powiedziała rzeczniczka.

Dodała, że sprawa dotyczy wyłudzenia kredytów bankowych, ale nie chciała ujawnić żadnych szczegółów.

Reklama

Nieoficjalne doniesienia

Z ustaleń reporterów śledczych radia RMF FM wynika, że że podczas akcji CBA zatrzymanych zostało 13 osób, które powiązane były z upadłym Spółdzielczym Bankiem Rzemiosła i Rolnictwa z Wołomina. Z kolei radio Zet podało, że wśród zatrzymanych są członkowie byłego zarząd Banku Spółdzielczego w Nadarzynie.

Jak zapowiedziała Zabłocka, więcej informacji ma zostać podanych podczas zapowiedzianego na godz. 13. briefingu CBA i prokuratury.

PAP/RMF

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy