Reklama

CBA weszło do biur Adama Hofmana. Firma byłego rzecznika PiS wyjaśnia

Funkcjonariusze CBA przeszukali we wtorek warszawskie biuro R4S, PR-owej agencji Adama Hofmana, byłego rzecznika PiS. CBA interesuje się umowami R4S m.in. z państwowymi Azotami – informuje w czwartek "Gazeta Wyborcza". "Zależy nam na tym, żeby sprawa została jak najszybciej drobiazgowo wyjaśniona" - oświadczyła firma R4S.

Funkcjonariusze CBA weszli do pomieszczeń na 26. piętrze wieżowca przy ul. Emilii Plater w Warszawie we wtorek rano. Tu - jak podaje "GW" - w ekskluzywnym biurowcu, ma siedzibę agencja R4S, w której partnerami są ludzie z "układu wrocławskiego" - m.in. Adam Hofman i Robert Pietryszyn - opisywanego niedawno przez "Wyborczą" w kilku tekstach.

Według nieoficjalnych informacji gazety, CBA szukała w biurze firmy umów i faktur na obsługę państwowej Grupy Azoty oraz jej spółek córek. Z analizy CBA wynika, że w 2016 r. R4S zarobiła w Azotach ponad pół miliona zł.

Reklama

"Udostępniliśmy wymaganą dokumentację"

Według rozmówców "GW" przeszukanie ma związek ze śledztwem, które prowadzi Prokuratura Regionalna w Szczecinie. Dotyczy ono nieprawidłowości w zarządzaniu Zakładami Chemicznymi "Police" należącymi do Grupy Azoty.

Szczecińska prokuratura i rzecznik ministra koordynującego służby specjalne nie chcieli przekazać jakichkolwiek informacji o działaniach CBA w tej sprawie. 

Do sprawy odniosła się natomiast firma R4S. "Prokuratura prowadząc postępowanie rozpoczęte 6 lat temu w sprawie dotyczącej zarządu Grupy Azoty działającego w latach 2011-2016 wystąpiła do spółki o wydanie dokumentów, co też niezwłocznie uczyniliśmy" - napisano w wyjaśnieniach. 

"R4S od grudnia 2015 do czerwca 2016 realizowała zadania wynikające z umowy pomiędzy Grupą Azoty a R4S, w zakresie usług doradztwa, PR i komunikacji. Zależy nam na tym, żeby sprawa została jak najszybciej drobiazgowo wyjaśniona. W tym celu udostępniliśmy wymaganą dokumentację" - dodano w informacji na profilu R4S. 

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy