Reklama

Reklama

Były główny inspektor farmaceutyczny Zbigniew N. zatrzymany przez CBA

Były główny inspektor farmaceutyczny Zbigniew N. został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Usłyszał już zarzuty - poinformowało w piątek (2 października) CBA.

W Prokuraturze Regionalnej w Katowicach trwają czynności z udziałem byłego głównego inspektora farmaceutycznego. Dopiero po przesłuchaniu podejrzanego zapadnie decyzja o ewentualnym stosowaniu środków zapobiegawczych.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty - między innymi niedopełnienia obowiązków i działania na szkodę interesu publicznego. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

CBA o nieprawidłowościach

Funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA prowadzą wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Katowicach postępowanie dotyczące nieprawidłowości w działaniu byłego głównego inspektora farmaceutycznego. W związku z tym śledztwem w czwartek rano (1 października) został zatrzymany pełniący tę funkcję w latach 2016-2018 Zbigniew N.

Reklama

"Obszerny materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie wykazał, że podejrzany, będąc zobowiązanym do nadzoru nad rynkiem farmaceutycznym, dopuszczał do dalszego działania hurtowni farmaceutycznej i podejmował decyzje korzystne dla przedsiębiorcy pomimo ustaleń pracowników Państwowej Inspekcji Farmaceutycznej o nieprawidłowościach w funkcjonowaniu podmiotu" - poinformowało CBA.

Rolą głównego inspektora farmaceutycznego jest zapewnienie bezpieczeństwa pacjentom poprzez sprawowanie nadzoru i kontroli nad wytwarzaniem i obrotem produktami leczniczymi. Główny inspektor farmaceutyczny jako centralny organ administracji rządowej, kieruje Państwową Inspekcją Farmaceutyczną i wykonuje zadania przy pomocy Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy