Reklama

Reklama

Była posłanka Małgorzata Z. skazana za głosowanie "na dwie ręce"

Była posłanka Małgorzata Z., która w 2016 roku oddała głos za Kornela Morawieckiego, wówczas kolegę klubowego z Kukiz'15, została skazana na karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata za przekroczenie uprawnień - ustaliło radio Zet. Wyrok nie jest prawomocny.

Małgorzata Z. oddała głos za Kornela Morawieckiego w trakcie głosowania w sprawie wyboru sędziego Trybunału Konstytucyjnego, które odbyło się w kwietniu 2016 roku. Moment głosowania "na dwie ręce" uwieczniły kamery. Poseł twierdził wówczas, że źle się poczuł i musiał wyjść z sali plenarnej, więc poprosił koleżankę o użycie jego karty.  

W 2019 roku śledczy przedstawili Małgorzacie Z. zarzut przekroczenia uprawnień służbowych. Była posłanka nie przyznała się do winy i odmówiła składania wyjaśnień. 

Była posłanka skazana

Jak ustaliło radio Zet, w czwartek zapadł w tej sprawie nieprawomocny wyrok. 

Reklama

Oprócz kary więzienia w zawieszeniu Małgorzacie Z. zasądzono także grzywnę w wysokości 12 tys. zł oraz pięcioletni zakaz pełnienia funkcji publicznych. 

Kariera Małgorzaty Z.

Małgorzata Z. była posłanką przez jedną kadencję. W 2019 roku kandydowała do Sejmu już z listy PiS, jednak nie udało jej się zdobyć mandatu. W tym samym roku została zatrudniona w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Od 2021 roku zajmuje stanowisko komendanta głównego Ochotniczych Hufców Pracy. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy