Reklama

Reklama

Była posłanka Bożena K. zatrzymana przez CBA. Prokuratorskie zarzuty

Była posłanka PO Bożena K. usłyszała zarzuty przywłaszczenia środków finansowych oraz złożenia fałszywych oświadczeń majątkowych - przekazała w piątek Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce. Podejrzanej grozi jej do 10 lat więzienia. Dzień wcześniej K. została zatrzymana przez funkcjonariuszy białostockiej delegatury CBA.

Była posłanka została zatrzymana w czwartek przed południem w Warszawie przez funkcjonariuszy białostockiej delegatury CBA. K. została przewieziona do ostrołęckiej prokuratury okręgowej. Wcześniej odbyło się przeszukanie w miejscu jej zamieszkania. 

Zobacz też: Była posłanka Bożena K. zatrzymana przez CBA

Prokuratura podała, że postępowanie dotyczy złożenia przez Bożenę K. w latach 2015-18 fałszywych oświadczeń majątkowych. Składała je jako posłanka na Sejm RP oraz jako dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Reklama

"Zataiła posiadanie rzeźby"

Rzecznik prasowy ostrołęckiej prokuratury Elżbieta Łukasiewicz powiedziała w piątek, że prokuratura postawiła Bożenie K. zarzut przywłaszczenia środków finansowych przeznaczonych na działalność biura poselskiego oraz złożenia fałszywych oświadczeń majątkowych.

- Z ustaleń postępowania wynika, że Bożena K. w składanych oświadczeniach majątkowych zataiła posiadanie rzeźby o wartości 54 tys. zł oraz fakt posiadania zobowiązań przekraczających 10 tys. zł. Ponadto, jak ustalono, Bożena K. dopuściła się przywłaszczenia powierzonych jej środków pieniężnych, przeznaczonych na działalność biura poselskiego, w tym na wynagrodzenia pracowników, w łącznej kwocie około 320 tys. zł - poinformowała prokuratura na swojej stronie internetowej.

Prokuratura zastosowała wobec podejrzanej poręczenie majątkowe w kwocie 100 tys. zł. Postępowanie wobec niej prowadzone jest od grudnia 2020 r. z zawiadomienia CBA. Kobiecie grozi kara do 10 lat więzienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy