Reklama

Reklama

Burze z deszczem i gradem. To będzie niespokojna noc

Niespokojna noc czeka mieszkańców południowej Polski, gdzie synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem. W części województw spodziewane są także silne opady deszczu, zaś na niektórych rzekach poziom wody może przekroczyć stany ostrzegawcze i alarmowe. IMGW wydało alerty pierwszego i drugiego stopnia.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało ostrzeżenie przed ulewnymi deszczami i burzami do mieszkańców trzech województw: opolskiego, małopolskiego oraz części śląskiego. "Uwaga! Dziś i w nocy (22/23.08) ulewny deszcz i burze. Unikaj otwartych przestrzeni, nie chowaj się pod drzewami." - napisano w alercie.

Synoptycy: Burze z gradem na południu Polski

Według Instytuty Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) najbardziej niebezpieczne burze mają przejść przez południe Polski. Dla województw śląskiego i małopolskiego zostały wydane ostrzeżenia drugiego stopnia, zaś prawdopodobieństwo wystąpienia burzy z gradem oszacowano na 80 proc.

Reklama

Zgodnie z prognozami IMGW burze z gradem spodziewane są także w zachodniej i południowej części Podkarpacia - tam jednak wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia. Na ścianie wschodniej ogłoszono ryzyko występowania upałów.

IMGW: Możliwe przekroczenie stanów alarmowych na rzekach

Na Dolnym Śląsku spodziewane są intensywne opady deszczu. W północnej części tego województwa oraz na Opolszczyźnie ogłoszono alerty hydrologiczne drugiego stopnia, ponieważ mogą wystąpić wezbrania wody z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych. Na rzece Ślęza możliwe przekroczenie stanów alarmowych.

O gwałtownym wezbraniu wody w rzekach Instytut ostrzega także mieszkańców wschodniej części województwa śląskiego, województwa małopolskiego, Podkarpacia oraz miejscowości położonych wzdłuż południowego odcinka Warty, Liswarty i Pilicy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy