Reklama

Reklama

Burze, wiatr i upały. W pogodzie czekają nas gwałtowne zmiany

Ten tydzień to pogodowy rollercoaster, czyli lato w pełni. Poniedziałek w większości kraju był ciepły i gorący z burzami, nawalnym deszczem, i bardzo silnym wiatrem, ale już we wtorek zrobiło się nieco chłodniej. Za to w niedzielę będzie nawet 33 st. C – informuje IMGW.

Pogoda na dziś i jutro

Według prognoz IMGW zachmurzenie będzie dziś umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura w dzień od 16 st. C nad morzem do 21 st. C we Wrocławiu. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

W środę więcej słońca głównie na południu, południowym zachodzie i zachodzie kraju. Na pozostałym obszarze przelotne opady deszczu. Temperatura od 17 st. C nad morzem do 24 st. C we Wrocławiu.

Pogoda na Boże Ciało i na piątek

Na Boże Ciało, czyli na świąteczny czwartek IMGW przewiduje zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Na południu kraju i Kujawach burze. Po południu przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17 st. C na Helu do 28 st. C we Wrocławiu. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Reklama

W piątek po Bożym Ciele ma być zachmurzenie umiarkowane, we wschodniej części kraju duże i tam przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17 st. C na Helu do 28 st. C we Wrocławiu.

Pogoda na weekend, czyli wreszcie upały

Powrót gorących dni w sobotę. Bez opadów z małym, miejscami umiarkowanym, zachmurzeniem. Temperatura od 23 st. C na Suwalszczyźnie, około 27 st. C w centrum, do 32 st. C na zachodzie kraju.

W niedzielę prawdziwie letnia pogoda. Temperatura od 25 st. C na Suwalszczyźnie, około 30 st. C w centrum, do 33 st. C na zachodzie kraju. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, na północnym zachodzie w porywach do 65 km/h, południowy.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy