Reklama

Reklama

Burze nad Polską. Na północy możliwy także grad

W nocy z piątku na sobotę będzie dość ciepło, miejscami nawet do 20 stopni Celsjusza - poinformowała dyżurna synoptyczka Instytutu Meterologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) Iwona Bazyluk. Z kierunku zachodniego nadciągać będą jednak burze, niekiedy także z gradem.

W nocy na południowym wschodzie i wschodzie kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Tam wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Od wyładowań wolna będzie ściana wschodnia oraz centralna część województwa mazowieckiego i Małopolska.

W pasie od województwa pomorskiego, przez kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, lubuskie i dolnośląskie IMGW wydało ostrzeżenia drugiego stopnia, w których ostrzega przed upałami i burzami. Szczególną uwagę zachować powinni mieszkańcy województwa pomorskiego, gdzie wystąpić mogą burze z gradem.

Reklama

Same upały mogą wystąpić także na Podkarpaciu i ziemi lubelskiej.

Temperatura minimalna od 13 stopni Celsjusza na północnym zachodzie, na wschodzie 16-17 stopni, a najcieplej 19-20 stopni w centrum kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie z kierunków południowych, na zachodzie i w centrum umiarkowany i porywisty północno-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 75 km/h.

Sobota, 6 sierpnia. Przelotne opady deszczu i burze z gradem

W sobotę niemal w całym kraju będzie już chłodniej. Na zachodzie i północnym zachodzie zachmurzenie przeważnie małe, bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Można spodziewać się tam przelotnych opadów deszczu, miejscami burz z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 30 mm.

Temperatura maksymalna od 19 stopni Celsjusza nad morzem, 20 na północnym wschodzie, do 24-25 w centrum. Najcieplej będzie na południowym wschodzie do 32 stopni.

Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny, lokalnie porywisty. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy