Reklama

Reklama

Burze i silny wiatr. Zginęła jedna osoba

Do godziny 22 Państwowa Straż Pożarna odnotowała w całym kraju prawie 2,6 tys. interwencji w związku z usuwaniem skutków zdarzeń atmosferycznych - przekazał w środę (26 sierpnia) mł. bryg. Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej. Dodał, że w związku z burzami jedna osoba zginęła.

Jak poinformował mł. bryg. Karol Kierzkowski, strażacy w całym kraju w środę do godziny 22 odnotowali 2621 interwencji w związku z usuwaniem skutków zdarzeń atmosferycznych. - Najwięcej w woj. łódzkim (880), woj. mazowieckim (667) i woj. wielkopolskim (308) - wyliczył Kierzkowski.

Zaznaczył, że najczęściej strażacy usuwali wiatrołomy oraz udrażniali przepusty na drogach i szlakach komunikacyjnych. - Mamy również informacje o uszkodzeniach 17 budynków w woj. wielkopolskim, 10 w łódzkim, siedmiu na Mazowszu oraz sześciu w woj. podkarpackim - podał

Jedna osoba zginęła

Przekazał również, że dwie osoby zostały poszkodowane, a jedna osoba zginęła. - Poszkodowane zostały osoby w Głogowie i w Warszawie. Niestety mamy też ofiarę śmiertelna w Pilicy w powiecie grójeckim na Mazowszu, gdzie gałąź spadła na mężczyznę. Mimo reanimacji zmarł - przekazał.

Reklama

101 tys. odbiorców bez prądu

Jak wcześniej informował z kolei zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz, w środę do godziny 16.30 w związku z frontem burzowym bez prądu było około 101 tys. odbiorców. "Najwięcej w woj. łódzkim (91 tys.) oraz wielkopolskim (9,5 tys.)" - napisał. Świszcz dodał, że odnotowano także osiem uszkodzonych dachów w woj. wielkopolskim oraz po jednym w woj. kujawsko-pomorskim i łódzkim.

Ostrzeżenia IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami i silnym wiatrem w woj.: pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim, łódzkim, śląskim, małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim, lubelskim, mazowieckim, podlaskim i warmińsko-mazurskim.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Natomiast ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca dużą ostrożność i śledzenie komunikatów o pogodzie. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy