Reklama

Reklama

Bruksela: Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z Marine Le Pen

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w piątek rano w Stałym Przedstawicielstwie RP w Brukseli z Marine Le Pen, przewodniczącą opozycyjnego Zjednoczenia Narodowego i kandydatką w wyborach na prezydenta Francji. - To kontynuacja rozmów o współpracy w ramach Parlamentu Europejskiego oraz pokłosie deklaracji partii politycznych PE z lipca tego roku - wyjaśnił w rozmowie z Interią rzecznik rządu Piotr Müller.

W czwartek Morawiecki odbył serię spotkań z europejskimi przywódcami, m.in. kanclerz Niemiec Angelą Merkel oraz prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. 

Morawiecki spotkał się z Le Pen

W piątek doszło do niezapowiadanego wcześniej spotkania szefa polskiego rządu z przedstawicielką francuskiej opozycji Marine Le Pen, która wystartuje w wyborach na prezydenta Francji zaplanowanych na wiosnę 2022 roku. 

Rzecznik rządu potwierdził w rozmowie z Interią, że doszło do takiego spotkania. - To kontynuacja rozmów o współpracy w ramach Parlamentu Europejskiego oraz pokłosie deklaracji partii politycznych Parlamentu Europejskiego z lipca tego roku - wyjaśnił Piotr Müller. 

Reklama

"Wspólnie omówiliśmy niedopuszczalny szantaż stosowany przez Komisję Europejską wobec Polski" - przekazała Le Pen. 

Marine Le Pen - kim jest

Marine Le Pen to francuska polityk i prawniczka, w latach 2003-2011 wiceprzewodnicząca, a od 2011 roku przewodnicząca Frontu Narodowego (dziś Zjednoczenia Narodowego), deputowana do Parlamentu Europejskiego VI, VII i VIII kadencji, a także posłanka do Zgromadzenia Narodowego. Kandydowała w wyborach prezydenckich w 2012 i 2017 roku. 

CZYTAJ: Zaremba: Morawiecki wypadł w Strasburgu poważniej niż krytykujący go europosłowie

Przeciwnicy polityczni zarzucają jej skrajnie nacjonalistyczne poglądy i eurosceptycyzm. Le Pen otwarcie popiera prezydent Rosji Władimira Putina.

Reklama

Reklama

Reklama