Reklama

Reklama

Brudziński: Prezes PiS nie wybiera się na polityczną emeryturę

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ma problem z kolanem, ale nie wybiera się na polityczną emeryturę; ma pełną kontrolę nad tym, co się dzieje w partii, jesteśmy w ciągłym kontakcie - powiedział w środę szef MSWiA Joachim Brudziński.

Szef MSWiA był pytany w TVN24, jak czuje się prezes PiS Jarosław Kaczyński. Brudziński podkreślił, że niektórzy "rozpuszczają różnego rodzaju informacje poprzez szeptankę, przez wrzucanie do portali społecznościowych wyjątkowo paskudnych, nieprawdziwych, kłamliwych, załganych informacji nt. stanu zdrowia Jarosława Kaczyńskiego".

Zaznaczył, że już w wakacje ub. roku był pytany, czy to prawda, że Kaczyński jest w klinice onkologicznej w Bydgoszczy, a we wtorek dowiedział się z "takiej szeptanki paskudnej", że rzekomo prezes PiS jest w klinice onkologicznej w Gliwicach".

Reklama

"Otóż mogę powiedzieć tylko tyle - Jarosław Kaczyński rzeczywiście ma problem z kolanem, to kolano go boli, pracują nad tym kolanem wybitni ortopedzi, ale na polityczną emeryturę się nie wybiera" - podkreślił szef MSWiA.

Dodał, że ci którym "być może roi się w głowie coś na kształt zamiany premiera Kaczyńskiego albo zastąpienia go na stanowisku szefa partii, muszą jeszcze uzbroić się w długą i to bardzo długą cierpliwość".

"Jarosław Kaczyński ma pełna kontrolę nad tym, co się dzieje w partii, jesteśmy w ciągłym kontakcie. Kolano zostanie wyleczone, mam nadzieje, w niedługim okresie i wróci do intensywnej pracy" - powiedział Brudziński.

Dopytywany czy prezes PiS będzie musiał przejść jakąś operację, odpowiedział, że "na tym etapie nie ma mowy o operacji, ale oczywiście w takich sytuacjach będą decydowali lekarze".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje