Reklama

Reklama

Bp Pieronek o rządzie PiS: Prezentują antychrześcijańską postawę

"Ja im nic nie mogę powiedzieć, bo i tak nie usłuchają. Ale wydaje mi się, że prezentują naprawdę antychrześcijańską postawę wobec ludzi. I to jest żałosne" - powiedział o rządzie PiS bp Tadeusz Pieronek w programie "Kropka nad i" w TVN24.

Były sekretarz Episkopatu Polski zaapelował o przyjmowanie uchodźców. Według niego, pomoc tym, którzy uciekają przed nędzą i prześladowaniem, to moralny obowiązek chrześcijan.

Podkreślił, że dobrym pomysłem są tzw. korytarze humanitarne, które pozwalają na sprawdzenie i przebadanie ludzi tak, aby mogli bezpiecznie przybyć do Europy.

Zaznaczył, że Kościół w Polsce jest gotowy przyjąć uchodźców, ale nie zgadza się na to rząd, choć - jak zaznaczył - członkostwo w Unii zobowiązuje nas do pomocy tym ludziom.

Reklama

W wypowiedzi dla TVN24 bp Pieronek negatywnie ocenił też używanie tematu uchodźców do walki na polskiej scenie politycznej. Według niego, określanie, że każdy muzułmanin to terrorysta, jest uogólnianiem i wyolbrzymianiem. 

"Uważam, że to jest problem, który spycha się w rejony polityki. Czyni się wszystko, żeby zastraszyć ludzi tym sprowadzaniem uchodźców i migrantów, a potem cynicznie używa się tego w polityce" - powiedział.

"Nie należy się tych ludzi bać, oni są poszkodowani" - apelował bp Pieronek w TVN24.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy