Reklama

Reklama

Boże Narodzenie 2019. Ile jest dni wolnych od szkoły i pracy?

Boże Narodzenie tuż-tuż. Jak przypadają święta w tym roku i czy warto wziąć dodatkowe dni wolne, by dłużej cieszyć się odpoczynkiem?

W tym roku święta wypadają w środku tygodnia. Wigilia jest we wtorek. Dzień poprzedzający Boże Narodzenie nie jest co prawda dniem wolnym od pracy, jednak wielu pracodawców nie stwarza w tym dniu problemów z wypisaniem urlopu swoim pracownikom. 

Pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia, czyli 25 grudnia, wypada w środę. Tego dnia upamiętnia się narodziny Jezusa Chrystusa. To dzień ustawowo wolny od pracy. Podobnie jak drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, a więc 26 grudnia, który w tym roku przypada na czwartek. Jest to dzień św. Szczepana diakona oraz pierwszego męczennika. 

Reklama

Mamy więc dwa dni wolne w środku tygodnia, a to zachęca do wzięcia urlopu na pozostałe trzy - a więc 23 i 24 oraz 27 grudnia. W ten sposób można zyskać ponad tydzień wypoczynku, który można spędzić z bliskimi i naprawdę wypocząć. 

Bardziej przezorni, którzy pozostawili sobie kilka dni urlopu z poprzedniego roku, mogą skorzystać na przedłużeniu wolnego aż do... Nowego Roku.

Decydując się na wzięcie urlopu od 23 grudnia do końca roku, za pięć dni z ustawowo przynależącego urlopu można uzyskać aż 12 dni wolnych!

Przerwa świąteczna w szkołach i na studiach

A jak będzie wyglądać przerwa świąteczna w szkołach i na studiach? 

W szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach dzieci będą miały przerwę od 23 grudnia 2019 roku do 2 lub 3 stycznia 2020 roku. 

Większość uczelni wyższych w organizacji roku akademickiego przewiduje na przerwę świąteczną także termin od 23 grudnia 2019 roku do 6 stycznia 2020 roku. Jednak wyższe uczelnie mogą we własnym zakresie regulować termin przerwy semestralnej - a dodatkowo zarządzić tzw. godziny dziekańskie bądź rektorskie.

Czytaj na stronie RMF24.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy