Reklama

Reklama

"Bossowie Pruszkowa" w areszcie. Zarzuty związane z grupą przestępczą

Zapadła decyzja o trzymiesięcznym areszcie dla dawnych "Bossów Pruszkowa": Andrzeja Z. ps. Słowika, Leszka D. ps. Wańka i Janusza P. ps. Parasol. W latach 90. mafia pruszkowska stanowiła - obok mafii wołomińskiej - największą zorganizowaną grupę przestępczą w Polsce.

- Wobec wszystkich moich trzech klientów został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy - poinformowała w czwartek mec. Julia Dekoninck, obrończyni "Słowika", "Wańki" i "Parasola".

Zapowiedziała też złożenie zażalenia na tę decyzję. - Według nas decyzja o areszcie jest niesłuszna - powiedziała.

Nieoficjalnie: Zarzuty związane z grupą przestępczą

Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP, zatrzymani usłyszeli zarzuty związane z grupą przestępczą i handlem narkotykami.

W środę Prokuratura Krajowa przekazała, że Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało ponad 20 osób, wśród nich Andrzeja Z. ps. Słowik, Leszka D. ps. Wańka i Janusza P. ps. Parasol. PK zaznaczyła, że CBŚP dokonało zatrzymań na polecenie mazowieckiego wydziału zamiejscowego departamentu do spraw przestępczości zorganizowanej i korupcji PK w Warszawie oraz, że zatrzymani zostaną doprowadzeni do wydziału i tam zostaną im postawione zarzuty.

Reklama

PK zaznaczyła też, że udzielenie szerszych informacji będzie możliwe po zakończeniu czynności procesowych przez prokuratora.

O zatrzymaniach informował we wtorek portal tvp.info. "Bossowie 'Pruszkowa' mieli zostać zatrzymani w swoich domach" - podał we wtorek portal. 

Reklama

Reklama

Reklama