Reklama

​Borys-Szopa: Już 500 tys. wniosków o "500 plus"

Złożono już 500 tys. wniosków o przyznanie środków z programu "Rodzina 500 plus" - poinformowała w poniedziałek wieczorem na Twitterze szefowa MRPiPS Bożena Borys-Szopa.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa ocenia, że to m.in. efekt akcji informacyjnej i współpracy instytucji. 

"Udała się przede wszystkim ta olbrzymia akcja informacyjna skierowana poprzez wojewodów i ministrów do samorządów. Udało się połączyć współpracę tych wszystkich zarówno banków, jak i ZUS-u i portalu empatia" - powiedziała minister w TVP.

"Byliśmy w sztabie o północy. Odliczaliśmy ostatnie sekundy i to kapitalne wrażenie, jak zaczyna biec cyferkami ilość zgłoszonych wniosków za pomocą drogi internetowej. W pierwszych 30 minutach to było 6 tys. wniosków, jeśli dobrze pamiętam. O godzinie 9.00 było już 100 tys. złożonych wniosków, a o godz. 14.00 było 400 tys." - wyliczała.

Reklama

Szefowa MRPiPS podała, że zarejestrowano już pierwsze wypłaty. "Są już rodziny, które cieszą się z pieniędzy na koncie. Jako pierwsza była gmina Kowary" - wskazała.

Od 1 lipca ruszył rozszerzony program "Rodzina 500 plus", który zakłada przyznanie świadczenia wszystkim dzieciom do 18. roku życia, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. Od tego dnia możliwe jest składanie wniosków o świadczenie drogą elektroniczną. Od 1 sierpnia wniosek będzie można złożyć także w formie tradycyjnej - papierowej. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy