Reklama

Reklama

Bondaryk złożył dymisję ze stanowiska szefa Narodowego Centrum Kryptologii

Krzysztof Bondaryk nie jest już szefem Narodowego Centrum Kryptologii. Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada, generał, były szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, złożył dymisję, a szef MON, w ramach którego działa NCK, przyjął jego rezygnację.

Powody rezygnacji Krzysztofa Bondaryka, który jest twórcą Narodowego Centrum Kryptologii, nie są jasne. Jak usłyszał w resorcie obrony dziennikarz RMF FM, generał składając dymisję nie podał powodów.

Szef MON Tomasz Siemoniak wydał właśnie zarządzenie o pozbawieniu Bondaryka wszelkich pełnomocnictw i uprawnień.

Ta decyzja wywołała wielkie zaskoczenie wśród członków sejmowej speckomisji, z którymi rozmawiał reporter RMF FM Krzysztof Zasada.

Marek Opioła z PiS nie wierzy, że odejście jest dobrowolne, twierdzi, że mamy do czynienia z wojną na styku ministerstwa obrony i służb specjalnych, której ofiarą jest Bondaryk. Jak dodaje, przy tworzeniu Centrum dochodziło do ostrych napięć między wieloma instytucjami.

Reklama

Podobne zdanie ma Stanisław Wziątek z SLD, który także podkreśla wielkie różnice zdań w koncepcji funkcjonowania NCK. Z generałem Bondarykiem nie udało się skontaktować.

(bs)

Krzysztof Zasada


Reklama

Reklama

Reklama