Reklama

Bombiarz z Wrocławia wyjdzie z aresztu? Jest decyzja

Paweł R. podejrzany o zamach na wrocławski autobus zostanie w areszcie - zdecydował sąd. Student chemii usłyszał też kolejny zarzut - usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Prokuratura krajowa potwierdziła, że to on dzwonił tego samego dnia na numer 112 z żądaniem okupu. Za wstrzymanie detonacji każdej z czterech bomb domagał się 30 kilogramów złota.

Dziś Sąd Okręgowy we Wrocławiu zadecydował, że Paweł R., mimo zażalenia obrony, nie wyjdzie z aresztu - poinformował rzecznik sądu Marek Poteralski.

Obrońcy podejrzanego kwestionowali podejrzenie, że zachodzi realna obawa ucieczki, mataczenia w trakcie postępowania oraz popełnienia kolejnego przestępstwa. Stanowiska tego nie podzielił wrocławski sąd.

Sędzia uznał, że jest zbyt duże ryzyko, że mężczyzna znów będzie próbował użyć bomby. Z kolei biegły psychiatra, który miał za zadanie sprawdzić poczytalność podejrzanego, poprosił o dodatkowy czas na pogłębioną diagnostykę.

Reklama

19 maja Paweł R. podłożył bombę w autobusie miejskim we Wrocławiu. Jeden z pasażerów zobaczył podejrzany ładunek - był to szybkowar, w którym znajdowały się materiały pirotechniczne. Kierowca wyniósł go na zewnątrz, gdzie doszło do detonacji. Ranna została jedna osoba.

Pawłowi R. grozi dożywocie.

Informacyjna Agencja Radiowa
Dowiedz się więcej na temat: Wrocław | bombiarz

Reklama

Reklama

Reklama