Reklama

Bogdan Klich: Ogromy szacunek dla Tomasza Siemoniaka

- To dobry sygnał, bo daje szansę na wzmocnienie przywództwa w tym trudnym czasie - tak decyzję Tomasza Siemoniaka o rezygnacji z ubiegania się o stanowisko szefa Platformy Obywatelskiej ocenił senator PO Bogdan Klich.

- Ogromny szacunek dla ministra Tomasza Siemoniaka za tę decyzję, którą podjął i która - zakładam - nie był dla niego łatwa - powiedział senator PO Bogdan Klich. 

Zdaniem byłego szefa MON dobrze, że ta decyzja zapadła jeszcze przed Nowym Rokiem. 

- Dlatego że rzeczywiście jesteśmy świadkami, a w przypadku parlamentarzystów także uczestnikami, pełzającego zamachu stanu w Polsce. Nie mam najmniejszych wątpliwości co do tego, że to właśnie ma miejsce - dodał Klich.

Z przewodnictwem Grzegorza Schetyny w partii Klich wiąże "ogromną nadzieję". 

Reklama

Decyzję Tomasza Siemoniaka pozytywnie ocenił również Grzegorz Napieralski. - Dzisiaj, kiedy Platforma jest w opozycji, kiedy PiS bardzo brutalnie rządzi Polską, potrzeba silnej opozycji. Więc decyzja Tomasza Siemoniaka jest bardzo dobra - powiedział senator.

- Myślę, że ten cały kryzys, który pojawił się po wyborach parlamentarnych, został zażegnany - stwierdził Napieralski.

W czwartek rano Tomasz Siemoniak ogłosił, że zrezygnował z ubiegania się o stanowisko szefa Platformy Obywatelskiej. Tym samym, jedynym kandydatem jest Grzegorz Schetyna.

Gratulacje Grzegorzowi Schetynie złożył już lider Nowoczesnej Ryszard Petru.INTERIA.PL/TVP Info

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy