Reklama

Bochenek w Radiu Zet: Jednolity podatek przesądzony

- Jednolity podatek jest konieczny i jego wprowadzenie jest przesądzone. Będzie integrował składki ZUS-owskie, jak i podatek dochodowy. Zmierzamy do tego, aby system podatkowy był prostszy, przejrzysty, odbiurokratyzowany i uwzględniał kwotę wolną - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek w rozmowie z Konradem Piaseckim na antenie Radia Zet.

Rzecznik pytany w Radiu Zet o różne stanowiska ministrów w tej sprawie, odpowiedział, że "wszystkie dywagacje medialne ministrów nie do końca są zbieżne ze stanowiskiem rządu, bo jego jeszcze nie ma". 

Bochenek stwierdza, że PiS obiecał wdrożenie wyższej kwoty wolnej od podatku i to zrobi. "Trwa dyskusja, czy to będzie następowało stopniowo, czy jednorazowo" - powiedział.

Dopytywany o werdykt Trybunału Konstytucyjnego, który nakazał podwyższenie kwoty wolnej do 30 listopada 2016, mówił, że "to pytanie, czy nam zależy na wprowadzaniu punktowych zmian". "Będzie pisemna odpowiedź dla Komisji Europejskiej. Zmieścimy się w wyznaczonym przez Komisję terminie do 27 października" - zapewnił rzecznik.

Rafał Bochenek odniósł się też do ostatnich, kontrowersyjnych wypowiedzi Antoniego Macierewicza o mistralach i Witolda Waszczykowskiego o "czarnym proteście". "Czasami niektóre wypowiedzi ministrów były niefortunne" - ocenił rzecznik na antenie Radia Zet. Ale zaznaczył, że nie można oceniać ministrów przez pryzmat jednej wypowiedzi. 

Komentując sprawę Bartłomieja Misiewicza, stwierdził, że "rozlała się na niego zbyt duża fala hejtu". "Rozumiem, że ktoś może mieć gorsze wykształcenie. Misiewicz robi studia. Miał ogromną wiedzę na temat funkcjonowania ministerstwa. Był osobą właściwą na tym miejscu" - powiedział Rafał Bochenek w rozmowie z Konradem Piaseckim.

Reklama

 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy