Reklama

Reklama

Błaszczak zapowiada projekt ustawy antyterrorystycznej

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak poinformował w czwartek w Sejmie, że wspólnie z koordynatorem ds. służb specjalnych Mariuszem Kamińskim przygotuje projekt ustawy antyterrorystycznej. Podkreślił, że bezpieczeństwo Polski i Polaków jest priorytetem rządu.

Błaszczak przedstawił informację w sprawie bezpieczeństwa Polski w kontekście sytuacji międzynarodowej, o co wnioskował klub PiS.

Minister spraw wewnętrznych i administracji zapewnił, że bezpieczeństwo Polski i Polaków jest priorytetem rządu. Podkreślił, że po niedawnych zamachach w Paryżu nie odnotowano sygnałów, które wskazywałyby na wzrost zagrożenia terrorystycznego w naszym kraju.

Jak poinformował Błaszczak, zostanie zwołany międzyresortowy zespół ds. zagrożeń terrorystycznych. "Wraz z ministrem koordynatorem ds. służb specjalnych zostałem zobowiązany do przygotowania projektu ustawy antyterrorystycznej" - powiedział.

Reklama

Szef MSWiA podkreślił, że najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa Polski i Polaków. "Wszystkie służby polskiego systemu antyterrorystycznego na bieżąco realizują zadania w odniesieniu do przeciwdziałania zagrożeniom terrorystycznym w Polsce, w tym rozpoznawania zagrożeń i wymiany informacji" - powiedział Błaszczak.

Przypomniał, że w ostatnim czasie w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa odbyło się spotkanie służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. "Służby zdały raporty i zostały wydane konkretne rekomendacje" - powiedział. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama