Reklama

Błaszczak zapewnia, że nie lekceważy zagrożenia ze strony ISIS

Minister spraw wewnętrznych i administracji zapewnił, że nie lekceważy ostatnich doniesień o szkoleniu przez tzw. Państwo Islamskie zamachowców, którzy mieliby móc zaatakować Polskę.

Mariusz Błaszczak odniósł się w ten sposób do doniesień o tym, że m.in. Polska jest potencjalnym celem ataków islamskich ekstremistów. Dziennikarz, który przekazał tę informację, zwrócił uwagę na słabe zabezpieczenie letniego festiwalu Przystanek Woodstock. 

Minister Błaszczak powiedział w radiowej Jedynce, że służby mają to na uwadze, ale organizator festiwalu lekceważy zagrożenie. 

- W sprawie Przystanku Woodstock już w ubiegłym roku policja negatywnie zaopiniowała to wydarzenie. W związku z tym, miało ono charakter imprezy masowej o podwyższonym ryzyku - powiedział minister Błaszczak.

Reklama

Wczoraj dziennikarz śledczy Witold Gadowski napisał, że w tzw. Państwie Islamskim działa sekcja Europejczyków szkolonych do ataków w Izraelu, ale kilku z nich jest nakierowywanych na Polskę. Nasz kraj ma być tam wymieniany jako "kraj bałwochwalców, których żołnierze walczą z wojownikami proroka".

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy