Reklama

Reklama

Błaszczak: Ustawa antyterrorystyczna daje służbom narzędzia do walki z terrorystami

Mariusz Błaszczak podkreśla, że ustawa antyterrorystyczna porządkuje sprawy bezpieczeństwa i daje służbom środki do walki z terrorystami. Szef MSWiA, gość radiowej "Jedynki" przekonuje jednocześnie, że nie odbiega ona od standardów zachodnich.

Dziś projektem ma zająć się Komitet Stały Rady Ministrów. Minister spraw wewnętrznych i administracji powiedział, że dzięki ustawie służby będą przygotowane na ewentualny atak. - My oczywiście nie mamy takich problemów, jakich byliśmy świadkami w Brukseli, ale musimy być gotowi na ten najgorszy scenariusz - zaznaczył Mariusz Błaszczak.

Projekt wywołał kontrowersje, niektórzy oceniali, że ustawa antyterrorystyczna umożliwia służbom zbyt szeroką inwigilację. Według Mariusza Błaszczaka zagrożenia nie należy bagatelizować, bo może się to skończyć takimi tragediami, jak ostatnio na zachodzie Europy. J

Reklama

ak mówił gość Jedynki, "zawsze jest grupa pięknoduchów - ludzi, którzy uważają, że wszystko będzie wspaniale i nie ma się czym martwić". - Charakterystyczne było, że kiedy w kwietniu tego roku doszło do zamachów w Brukseli, to poprawność polityczna nie pozwalała moim odpowiednikom nazywać rzeczy po imieniu - powiedział minister.

Mariusz Błaszczak liczy, że ustawa zostanie przyjęta na następnym posiedzeniu rządu.

Projekt ustawy antyterrorystycznej umożliwia m.in. zatrzymanie osoby podejrzewanej o terroryzm na 14 dni, a nie jak do tej pory - maksymalnie na 72 godziny.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy