Reklama

Reklama

Błaszczak: Tusk swoim komentarzem szkodzi Polsce

Donald Tusk swoim komentarzem szkodzi Polsce - ocenił w poniedziałek minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. Jego zdaniem Donald Tusk jako szef Rady Europejskiej powinien być bezstronny i "zachować równy dystans" do każdego z państw UE.

Szef Rady Europejskiej napisał w niedzielę na swoim prywatnym koncie na Twitterze: "Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawisłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie".  

Błaszczak pytany w Polsat News, czy Tusk "nie miał prawa do recenzji" tego, co dzieje się w Polsce, odpowiedział: "Jeżeli włącza się w nagonkę na Polskę, jeżeli chce szkodzić Polsce, to ja nie sądzę, żeby miał do tego prawo. A łamie reguły UE, powinien być bezstronny, przewodniczący Rady Europejskiej powinien zachować równy dystans do każdego z państw".  

Reklama

"Dla mnie jest jednoznaczne, że mamy do czynienia z nadużyciem (...) to jest próba zaszkodzenia Polsce, tego rodzaju kłamstwa, tego rodzaju informacje są próbą zaszkodzenia Polsce" - dodał Błaszczak.  

W jego ocenie to, co napisał szef Rady Europejskiej to wyraz jego frustracji, bo - jak zaznaczył Błaszczak - to za jego kadencji doszło do brexitu i kryzysu migracyjnego. "Ja nie winię Tuska za to, że jest bezradny, że propozycje, które składa Donald Tusk, nijak się mają do rzeczywistości (...) jego misja w Europie, kończy się porażką" - dodał szef MSWiA.  

"Nieporozumieniem było wybieranie Donalda Tuska (na szefa RE) i mieliśmy wtedy rację, bo Donald Tusk nie potrafi być bezstronny i widać, że jest zaangażowany w spór polityczny w Polsce a nie powinien" - powiedział Błaszczak.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama