Reklama

Reklama

Błaszczak: Danina bogatych dla biednych powinna być zagwarantowana w Konstytucji

Mariusz Błaszczak wspiera premiera Mateusza Morawieckiego, który wczoraj zaproponował tzw. daninę solidarnościową, która mieliby płacić najzamożniejsi Polacy na rzecz najbardziej potrzebujących. Minister obrony, a do stycznia szef MSWiA, spotkał się z mieszkańcami Dąbrówki na Mazowszu.

Mariusz Błaszczak zwrócił uwagę, że rząd chce, by stosowne zapisy na temat wsparcia najuboższych przez najbogatszych znalazły się w konstytucji. "Uważamy, że solidarność, w oparciu o koncepcje wywodzące się z nauki społecznej Kościoła to przesłanie, które powinno jednoczyć ludzi, nasz naród" - powiedział szef MON.

Minister wyliczał sukcesy rządu, w tym program Rodzina 500 Plus. Przyznał przy tym, że przez ostatnie dwa i pół roku nie udało się ustrzec błędów, a jednym z nich była kwestia wypłacenia nagród dla ministrów.

Reklama

Mariusz Błaszczak dodał, że wyciągnięto wnioski, a nagrody zostały zwrócone na cele charytatywne. "Ja sam zwróciłem zsumowane nagrody, przekazałem te pieniądze na Caritas Polska" - powiedział szef MON.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości, w tym ministrowie odwiedzają w weekend miasta w całej Polsce. Dziś spotkania mają zaplanowane także między innymi wicepremier Beata Szydło oraz marszałkowie Sejmu i Senatu - Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy