Reklama

Reklama

Błaszczak: Będziemy nadal wzmacniać polskie wojsko i lotnictwo

Tworzymy nowe jednostki, wyposażamy żołnierzy w nowoczesny sprzęt, będziemy wzmacniać nasze siły zbrojne, nasze lotnictwo - powiedział wicepremier i szef MON Mariusz Błaszczak na pikniku wojskowym w Łasku (woj. łódzkie).

W niedzielne popołudnie na placu targowym w Łasku (Łódzkie) żołnierze z miejscowej 32. Bazy Lotniczej zorganizowali piknik wojskowy okazji 102. rocznicy zwycięstwa nad bolszewikami w bitwie warszawskiej, który zgromadził ponad tysiąc uczestników. W pikniku wziął udział m.in. wicepremier i szef MON Mariusz Błaszczak.

W przemówieniu do uczestników imprezy wicepremier podkreślił, że trwa proces wzmacniania sił zbrojnych. 

- Rozwijamy Wojsko Polskie, tworzymy nowe jednostki, wyposażamy żołnierzy w nowoczesny sprzęt, będziemy wzmacniać nasze siły zbrojne, nasze lotnictwo - powiedział wicepremier dodając, że szczególnie dobrze to widać w bazie lotniczej w Łasku, gdzie stacjonuje część polskich sił powietrznych.

Reklama

Więcej żołnierzy w Łasku

- Będzie więcej żołnierzy Wojska Polskiego, także sił powietrznych w Łasku. Tu właśnie będą polskie F-35 - stwierdził minister. 

- Bardzo cieszę się z obecności sił powietrznych Stanów Zjednoczonych. Nasi lotnicy ćwiczą z siłami amerykańskimi, budując w ten sposób współpracę, która jest bardzo ważnym elementem naszego bezpieczeństwa - dodał szef MON.

Błaszczak powiedział też, że trwają przygotowania do całkowitego wycofania postsowieckiego lotniczego sprzętu wojskowego, a zastępować go będą między innymi amerykańskie i południowokoreańskie samoloty bojowe.

Reklama

Reklama

Reklama