Reklama

Reklama

Błaszczak: Apeluję do polityków o nieeskalowanie napięć

Wypadek z udziałem premier Beaty Szydło stał się sławny z powodu fali hejtu ze strony osób publicznych, które nazywają siebie totalną opozycją - mówił w sobotę minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. Zaapelował do polityków o nieeskalowanie napięć.

"Apeluję o to, by ważyć słowa" - mówił na konferencji prasowej Błaszczak.

W ocenie ministra wypadek z udziałem premier w piątek w Oświęcimiu stał się "sławny" z powodu "fali hejtu również ze strony osób publicznych, które nazywają siebie totalną opozycją". "Apeluję do pań i panów polityków o wyważone komentarze, o nieeskalowanie napięć" - powiedział Błaszczak.

Według niego fala agresji jesienią 2010 r. "skończyła się tragicznie, doprowadzając do zamordowania działacza PiS w Łodzi".

"Przypominam, że w nocy z 16 na 17 grudnia ubiegłego roku mieliśmy do czynienia z próbą zablokowania samochodu pani premier, który wyjeżdżał z Sejmu, blokujący rzucali się pod samochód. Podobne zdarzenia miały miejsce 18 grudnia przed Wawelem. To byli ludzie, którzy są związani z totalną opozycją, sami tak twierdzą, sami o tym mówią, a kiedy policja podjęła stosowne działania, by ustalić ich tożsamość, to pojawił się front obrony tych ludzi ze strony polityków i mediów. Takie działania są bardzo, bardzo groźne, bo one pokazują, że jest przyzwolenie, przynajmniej części świata politycznego, części elit politycznych do agresji, do przemocy" - mówił minister.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy