Reklama

Reklama

Biskup: Wyborcy są rozczarowani, dowodem najnowszy sondaż

Najnowszy sondaż polityczny pokazuje rozczarowanie wyborców - uważa politolog Bartłomiej Biskup. Według sondażu Millward Brown dla TVN i TVN24, najwięcej, bo 25 procent badanych, popiera PiS. Na ugrupowanie Pawła Kukiza, choć jeszcze nie powstało, chce zagłosować 20 procent, zaś na Platformę Obywatelską - 17 procent ankietowanych. Stowarzyszenie Ryszarda Petru NowoczesnaPL ma 10-procentowe poparcie.

Bartłomiej Biskup w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową wyjaśnia, że do nowych politycznych przedsięwzięć bardziej przyciąga ludzi niechęć do obecnej formy prowadzenia polityki niż oczekiwanie na poważne zmiany.

Politolog podkreśla, że dużą zagadką jest, kto w nowych projektach politycznych ma odpowiadać za prowadzenie działalności, ponieważ oprócz liderów nie ma tam ludzi znanych i doświadczonych.

Bartłomiej Biskup zwraca uwagę na bardzo ciekawy wynik poparcia dla ugrupowania Pawła Kukiza - ugrupowania, którego jeszcze nie ma. Zdaniem eksperta, po pierwsze jest to wyraz rozczarowania, po drugie - poparcia dla idei państwa dla obywateli.

Reklama

Politolog uważa też, że nowe stowarzyszenie Ryszarda Petru NowoczesnaPL otrzymało 10-procentowe poparcie w sondażu głównie od osób zniechęconych działaniami Platformy Obywatelskiej.

Według sondażu, poza Sejmem znalazły by się SLD i KORWiN, które mogą liczyć na 4 procent poparcia, PSL z 3-procentowym poparciem oraz Twój Ruch (2 procent poparcia) oraz Ruch Narodowy (1 procent).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy