Reklama

Reklama

Bielan: PO jest już na równi pochyłej i się nie podniesie

O kondycji Platformy Obywatelskiej i referendum w sprawie JOW-ów rozmawiali Adam Bielan z Polski Razem i Ryszard Kalisz z Domu Wszystkich Polska.

- Trzy lata temu mówiłem o destrukcji Platformy Obywatelskiej i mówiłem, że ona musi nastąpić w połowie kadencji, po roku 2011 - stwierdził Ryszard Kalisz.

- Zgadzam się, że PO jest już na równi pochyłej i się nie podniesie - ocenił Adam Bielan z Polski Razem. - Trudno, żeby się podniosła, jeżeli w ciągu dziesięciu dni od wyborów prezydenckich nie wysłała do wyborców żadnego sygnału, że zrozumiała, dlaczego otrzymała czerwoną kartkę - dodał.

Adam Bielan i Ryszard Kalisz ocenili również zbliżające się referendum w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych.

Reklama

- Wprowadzenie JOW-ów zmieniłoby system partyjny, partie wyglądałyby inaczej. Ale samo referendum nie jest konstytucyjne, konstytucję zmienia Zgromadzenie Narodowe, referendum może zostać wzięte pod uwagę, ale nie musi - stwierdził Adam Bielan.

- Wyda się pieniądze, a nie będzie frekwencji - ocenił Ryszard Kalisz z Domu Wszystkich Polska. - Jeżeli Duda, albo Kukiz chcieliby dotrzymać słowa w sprawie partycypacji obywatelskiej, to pierwszą rzeczą, którą powinno się zrobić jest zmiana art. 125 Konstytucji i wprowadzenie wymogu frekwencji. Ja proponowałem 30 proc. - dodał.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy