Reklama

​Biedroń: Wiosna podjęła decyzję o samodzielnym starcie

"Wiosna podjęła decyzję o samodzielnym starcie w jesiennych wyborach parlamentarnych; nie ma innych scenariuszy na stole i taki jest nasz plan działania" - oświadczył we wtorek lider partii Robert Biedroń. Zaznaczył, że Wiosna jest gotowa na rozmowy z wszystkimi siłami postępowymi.

Biedroń poinformował na konferencji prasowej przed Sejmem, że od poniedziałku "pracuje już zespół, który przygotowuje Wiosnę do kolejnych wyborów, jesiennych, do Sejmu i Senatu".

"Dzisiaj, szanowni państwo, Wiosna podjęła decyzję, mieliśmy wczoraj długie rozmowy, podjęła decyzję o samodzielnym starcie, startujemy niezależnie. Wygraliśmy pierwsze wybory, zweryfikowaliśmy się, idziemy po kolejne" - dodał polityk, pytany przez dziennikarzy, czy nie będzie prowadził rozmów o wspólnym starcie w tych wyborach z ugrupowaniami wchodzącymi w skład Koalicji Europejskiej. "Nie ma innych scenariuszy na stole i taki jest plan nasz działania" - podkreślił lider Wiosny.

Reklama

Zapowiedział również, że będzie liderem jednej z list Wiosny do Sejmu. "Stworzymy najlepszą z możliwych list, tak, żeby wiosenne jaskółki zawitały nie tylko do PE, ale także, za kilka miesięcy, do polskiego parlamentu" - zapowiedział polityk.

Biedroń zastrzegł jednocześnie, że nie ma decyzji co do szczegółowej formuły samodzielnego startu. "Jesteśmy gotowi na rozmowy ze wszystkimi postępowymi siłami; zapraszamy tych wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do naszej drużyny, a podzielają podobne wartości" - dodał.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama