Reklama

Reklama

Biedroń: Jędraszewski to diabeł wcielony. Przekroczył nieprzekraczalne granice

"Obecna władza znalazła sobie kozła ofiarnego. Widać to też po tym, jak wyraża się bp Jędraszewski. Granica, którą przekroczył, jest granicą nieprzekraczalną w demokratycznym państwie, w kraju, który jest tak doświadczony faszyzmem. Użycie takiego języka straszliwie piętnuje. Dzisiaj oczekuję przeprosin" - powiedział w RMF FM Robert Biedroń pytany o komentarz w sprawie słów abpa Jędraszewskiego.

"I cytat z papieża Franciszka 'Kimże ja jestem, żeby ich oceniać'. Marzę o tym, żeby polski Kościół hierarchiczny używał języka papieża Franciszka. Bp Jędraszewski to diabeł wcielony. Od słowa nienawiści, do czynów nienawiści jest bardzo bliska droga. Ludzie odpowiedzialni nie skalują napięcia. Biskup Jędraszewski zrobił błąd - napompował ten balon jeszcze bardziej" - dodał w rozmowie z Pawłem Balinowskim na antenie RMF FM.

"Ja chętnie się spotkam z biskupem Jędraszewskim. Ja jestem gejem i niech mi powie to w oczy, że jestem zarazą. To mu opowiem o swoim dzieciństwie i o tym, jak chciałem popełnić samobójstwo po tym, jak przeczytałem, że bycie gejem jest chorobą" - powiedział Biedroń.

Reklama

Biedroń zapowiedział też, że w najbliższych dniach napisze list do Stolicy Apostolskiej. "Ja w tej desperacji zamierzam napisać list do papieża Franciszka, żeby go prosić o interwencję w tej sprawie. To nie jest już tylko biskup Jędraszewski. To już są konkretne i realne czyny, które Kościół katolicki powinien potępić" - mówił lider Wiosny. 

Paweł Balinowski

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne