Reklama

Reklama

Bez kosztownej operacji Zosia nigdy nie będzie chodzić

Zosia ma 12 miesięcy i jest jedną z bliźniaczek. Jej siostra rośnie zdrowo, a Zosia urodziła się z wadą o nazwie bilateral fibular hemimelia, która zdarza się raz na ćwierć miliona urodzeń. Jej nóżki są kompletnie zdeformowane, grozi jej to, że nigdy nie będzie chodzić.

Zosia nie ma kości strzałkowych w obu nóżkach. "Po prosu nie wykształciły się... W obu nóżkach wygięte są też kości piszczelowe. Zdeformowane są uda i podudzia, nóżki są znacznie skrócone. Szczątkowe są stopy, w jednej są trzy, w drugiej zaledwie dwa paluszki. Bez leczenia Zosia nigdy nie będzie chodzić. Będzie mogła tylko pełzać" opisują jej sytuację rodzice.

Zosię może uratować operacja stopy kości piszczelowej, która powinna odbyć się między a 18. a 24. miesiącem jej życiaTymczasem najbliższy termin w polskim szpitalu został wyznaczony na lipiec 2019 roku. To o rok za późno.

Reklama

Rodzice zaczęli więc szukać za granicą. Okazało się, że jest na świecie jest szpital, który jako jedyny daje im 100proc.  gwarancji, że Zosia będzie chodzić. To Paley Institute, klinika założona przez światowej sławy ortopedę dziecięcego, dr Dror’a Paleya. Dzięki tej placówce dzieci, gdzie indziej uznane za beznadziejne przypadki, skazane na amputację, chodzą, biegają, funkcjonują w pełni normalnie.

Zosia skończy 18 miesięcy w czerwcu 2018 roku, drugie urodziny będzie obchodzić w grudniu. "Do tego czasu musimy zdążyć, bo jeśli nie zdołamy uzbierać potrzebnych środków, Zosia straci swoją szansę. Nie wyobrażamy sobie nawet tego, co będzie, gdy będziemy musieli tłumaczyć Zosi, dlaczego Zuzia chodzi, a ona nie..." - piszą rodzice.

Opieka medyczna w USA należy jednak do najdroższych na świecie - operacja Zosi, rehabilitacja i pobyt w Paley Institute będzie kosztować ponad 160 tysięcy dolarów! Rodzice Zosi poprosili o pomoc w zbiórce pieniędzy Fundację Siepomaga.

Okazało się, że arcyrzadka wada nóżek rozwinęła się u Zosi w sposób nietypowy, takiego przypadku jak Zosia nie ma prawdopodobnie jeszcze w żadnym medycznym podręczniku.

"Wierzymy, że nam się uda, bo znajdą się ludzie, którzy pokochają Zosię tak samo jak my. Którzy nie pozwolą, by nasza córeczka pozostała kaleką, którzy pomogą powstrzymać wyrok".

Aby pomóc Zosi,  wejdź na stronę Fundacji Siepomaga i wesprzyj zbiórkę nawet najmniejszą kwotą. Ocal Zosię.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy