Reklama

Reklama

Będzie nowa ustawa o podstawowej opiece zdrowotnej

Resort zdrowia pracuje nad ustawą o podstawowej opiece zdrowotnej. Poinformował o tym minister Konstanty Radziwiłł, który uczestniczył w debacie zorganizowanej w Warszawie przez Instytut Wolności. Według ministra Radziwiłła, trzeba wzmocnić rolę podstawowej opieki zdrowotnej w systemie służby zdrowia.

Celem jest bardziej racjonalne wydawanie pieniędzy publicznych, ale przede wszystkim chodzi o poprawę stanu zdrowia Polaków. Szef resortu zdrowia podkreślił, że podstawowa opieka zdrowotna nie jest zwykłym elementem systemu służby zdrowia, ale miejscem, gdzie skupiają się wszystkie działania od profilaktyki i wczesnego wykrywania chorób po opiekę paliatywną, a nawet społeczną. To wszystko powinno być koordynowane przez lekarza rodzinnego otoczonego zespołem profesjonalistów, między innymi: pielęgniarki, położne, dietetyka, opiekuna społecznego - tłumaczył. 

Reklama

W ocenie ministra zdrowia, projekt ustawy o podstawowej opiece zdrowotnej powinien być gotowy w połowie tego roku. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy