Reklama

Będzie kontrola w Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka w sprawie Mamy Ginekolog

Znana w mediach społecznościowych ginekolog Nicole Sochacki-Wójcicka przyznała się, że przyjmuje znajome poza kolejką w ramach kontraktu z NFZ. Rektor WUM, który nadzoruje Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka zwrócił się do władz placówki z prośbą o wyjaśnienie sytuacji. Jak przekazał rzecznik, zostanie powołana specjalna komisja, która zajmie się sprawą.

Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Zbigniew Gaciong zwrócił się do władz spółki Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka (UCZKiN) o wyjaśnienia dotyczące kroków, jakie zostaną podjęte w sprawie lek. Nicole Sochacki-Wójcickiej. UCZKiN przekazało, że powoła zespół kontrolny - podał rzecznik WUM.

Jak poinformował we wtorek rzecznik prasowy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Jarosław Kulczycki, lekarz Nicole Sochacki-Wójcicka odbywa specjalizację z ginekologii w Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka w trybie rezydenckim.

Reklama

Kontrola placówki w której pracowała Mama Ginekolog

- UCZKiN jest spółką, nad którą WUM sprawuje kontrolę właścicielską. Rektor WUM Zbigniew Gaciong zwrócił się do władz spółki UCZKiN o wyjaśnienia dotyczące kroków, jakie zostaną podjęte w sprawie lek. Nicole Sochacki-Wójcickiej. W odpowiedzi otrzymanej od zarządu spółki UCZKiN czytamy, że zostanie powołany zespół kontrolny, a wyniki jego prac przekazane do NFZ i pracownikom UCZKiN - przekazał Kulczycki.

Chodzi o sprawę lek. Sochacki-Wójcickiej, która poinformowała kilka dni temu na instagramie, że przyjmuje w gabinecie swoją rodzinę oraz znajome poza kolejką.

Ratowali życie dzieci, NFZ nałożył na nich horrendalne kary  

W poniedziałek w mediach społecznościowych NFZ zamieszczono komunikat na ten temat. "W trybie pilnym żądamy wyjaśnień od Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM, gdzie przyjmuje @mamaginekolog. Nie ma lepszych i gorszych pacjentów" - podkreśliło NFZ we wpisie na Twitterze.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: zdrowie | Mama Ginekolog | Narodowy Fundusz Zdrowia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy