Reklama

Reklama

Beata Szydło: Wierzę, że sytuacja jest pod kontrolą, bo służby działają doskonale

- Chodzi o to, żeby obywatele czuli się bezpieczni; wierzę głęboko, że sytuacja jest pod kontrolą, ponieważ służby "działają doskonale" - poinformowała premier Beata Szydło na spotkaniu z szefami służb mundurowych w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa.

Spotkanie - jak powiedziała na wstępie Szydło - ma służyć rozmowie na temat bieżącej sytuacji i jej oceny. - Bezpieczeństwo, to jest rzecz w tej chwili dla naszego rządu nadrzędna, priorytet. Ja mówiłam o tym w czasie expose, że priorytetem rządu będzie bezpieczeństwo Polaków - przypomniała szefowa rządu.  

Jak zauważyła, sytuacja w Europie jest teraz bardzo skomplikowana - wymieniła zamachy w Paryżu oraz obławę na potencjalnych terrorystów w Brukseli. - Wiemy, że przede wszystkim musimy być bardzo dobrze przygotowani do tego, co może się wydarzyć i musimy przede wszystkim dbać o to, żebyśmy wcześniej mieli odpowiednie informacje i podejmowali też działania - powiedziała Szydło.  - Przede wszystkim chodzi o to, żeby obywatele czuli się bezpieczni. Ja wierze głęboko w to, że sytuacja jest pod kontrolą, ponieważ państwa służby działają doskonale - oceniła.   

Reklama

- Ale bezpieczeństwo, to jest kwestia złożona. Żyjemy w takiej rzeczywistości, która dzisiaj wymaga, abyśmy cały czas byli przygotowani i czuwali nad tym, co się dzieje w Polsce - powiedziała premier.   

Szydło powiedziała, że chce, aby takie spotkania odbywały się regularnie. - Będę chciała, żebyśmy mogli spotykać się na bieżąco i informować wzajemnie o podejmowanych działaniach - mówiła.   

Premier Beata Szydło spotyka się w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa z szefami służb. Na miejscu są m.in. szef MSWiA Mariusz Błaszczak, komendant główny policji generalny insp. Krzysztof Gajewski i komendant główny PSP gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz. Tematem spotkania jest ocena stanu bezpieczeństwa w Polsce, m.in. w związku z niedawnymi zamachami terrorystycznymi w Paryżu. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy