Reklama

Reklama

Beata ​Szydło: W poniedziałek ruszy pomoc dla powodzian

W poniedziałek ruszy pomoc dla poszkodowanych przed powódź mieszkańców i samorządów - powiedziała w niedzielę (21 czerwca) posłanka do Parlamentu Europejskiego Beata Szydło podczas wizyty w Węglówce w woj. małopolskim.

Europosłanka w rozmowie z TVP zaznaczyła, że sytuacja w Małopolsce jest bardzo trudna, "ciągle pada deszcz, a zapowiedzi są nienajlepsze".

Wskazała też, że od poniedziałku zaczną być przekazywane środki dla mieszkańców dotkniętych powodzią, a także dla samorządów, m.in na zabezpieczanie usuwisk, zniszczonych dróg. "Mam sygnał od marszałka województwa małopolskiego, że jutro zarząd województwa, zgodnie z życzeniami pana prezydenta Andrzeja Dudy będzie podejmował decyzje o pomocy finansowej". Dodała, też że prezydent w poniedziałek będzie rozmawiał z premierem Mateuszem Morawieckim o środkach pomocowych dla regionu.

Reklama

Szydło, powołując się na deklarację Dudy, powiedziała, że "mieszkańcy nie zostaną pozostawieni sami sobie". Wskazała, że o konieczności wsparcia rozmawiał również z samorządowcami m.in. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. "Będziemy starali się pomagać jak to będzie możliwe, nikt nie zostanie bez pomocy" - zapewniła. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy