Reklama

Beata Szydło rozpoczęła wizytę w Nowym Jorku

Premier Beata Szydło rozpoczęła oficjalną wizytę w Nowym Jorku. Szefowa polskiego rządu spędzi w Stanach Zjednoczonych trzy dni. Głównym celem wizyty jest udział w ceremonii podpisania porozumienia klimatycznego.

Dzisiaj po południu polskiego czasu Beata Szydło rozpocznie oficjalny program wizyty od złożenia kwiatów na Ground Zero, miejscu zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 roku. Zaraz potem pojedzie na Wall Street, gdzie w siedzibie nowojorskiej giełdy spotka się z jej dyrektorem operacyjnym. W polskim konsulacie w Nowym Jorku Beata Szydło weźmie udział w spotkaniu polskich i amerykańskich biznesmenów.

Podpisanie porozumienia klimatycznego

Jak relacjonuje z Nowego Jorku specjalny wysłannik Polskiego Radia Wojciech Cegielski, jutro szefowa polskiego rządu wraz z innymi przywódcami będzie podpisywać wynegocjowane w grudniu porozumienie klimatyczne z Paryża. W kwaterze głównej ONZ na Manhattanie obecny będzie m.in. amerykański prezydent Barack Obama.

Reklama

Spotkanie z Polonią

Z kolei w sobotę Beata Szydło jedzie do miejscowości Doylestown w Pensylwanii. Znajduje się tam maryjne sanktuarium, nazywane Amerykańską Częstochową. Polska premier weźmie udział we mszy świętej i spotka się z Polonią.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy