Reklama

Reklama

Beata Szydło ogłosiła nowego rzecznika rządu

- Rafał Bochenek będzie nowym rzecznikiem rządu - poinformowała premier Beata Szydło podczas piątkowego noworocznego tweetupu, spotkania z dziennikarzami i internetowymi liderami opinii

Na stanowisku rzecznika prasowego rządu Rafał Bochenek zastąpi Elżbietę Witek. 

Rafał Bochenek ma 29 lat, z wykształcenia jest prawnikiem.

- Do biało-czerwonej drużyny rządu PiS i Zjednoczonej Prawicy, do drużyny medialnej dołączy nowa osoba (...), Rafał Bochenek, wychowanek Elżbiety Witek - powiedziała Szydło.   

Premier wyjaśniła, że zapraszając Witek do współpracy, poprosiła ją, aby zgodziła się objąć stanowisko szefa jej gabinetu politycznego, ale także "przez jakiś czas" rzecznika rządu. Jak powiedziała premier, Witek zgodziła się, że będzie pełnić funkcję rzeczniczki najwyżej przez miesiąc, tłumacząc, że nie da się wszystkiego robić na raz.     

Premier zapowiedziała ponadto zmianę struktury Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, aby instytucja ta była nowoczesna, przystawała do obecnych czasów i by była odpowiedzią na nowe wyzwania. "W tej chwili ta zmiana jest przygotowana i duży nacisk kładziemy w tej zmianie na informacje, na stworzenie takich komórek, które będą zajmowały się właśnie informowaniem, planowaniem, strategią. To wszystko wymaga takiego zebrania w całość, koordynacji. To spadnie znowu na Elżbietę Witek (...), na pewno da radę, bo my wszyscy dajemy radę" - mówiła premier.    
Ustępująca rzeczniczka powiedziała, że nie da się pogodzić jednej i drugiej funkcji. Wyjaśniła, że musi mieć więcej czasu, aby wspierać premier i być szefem jej gabinetu politycznego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy