Reklama

Reklama

Beata Szydło: Jesteśmy krytyczni wobec przyjmowania imigrantów

Premier Beata Szydło mówi o potrzebie nowego planu rozmów w sprawie uchodźców. Szefowa rządu opublikowała na Facebooku nagranie, w którym zapowiada swój udział w niedzielnym szczycie Unia Europejska-Turcja.

Rozmowy w Brukseli zdominuje kwestia uchodźców. To trudny problem - przyznaje premier i zapowiada, że jej rząd jest krytyczny wobec przyjmowania imigrantów. 

"Na pewno potrzebna jest nowa agenda, jeżeli chodzi o przyjmowanie imigrantów w Europie" - mówi szefowa rządu. 

"Myślę, że ta refleksja pojawia się u coraz liczniejszych przedstawicieli państw europejskich. Będziemy o tym rozmawiać. Jesteśmy gotowi do tego, by pomagać humanitarnie, żeby przeznaczyć środki na pomoc, dla tych, którzy tej pomocy humanitarnej potrzebują, ale jesteśmy krytyczni, jeśli chodzi o przyjmowanie imigrantów do Polski" - podkreśliła Beata Szydło. 

Reklama

Wcześniej szef MSZ Witold Waszczykowski powiedział na konferencji prasowej, że rozmowy dotyczyć będą między innymi pomocy finansowej dla Turcji, skąd uchodźcy przybywają do Europy. Komisja Europejska zaproponowała, by przekazać temu państwu 3 miliardy euro. Z tej puli Polska miałaby wyłożyć 70 milionów. To na razie propozycja, ale oczekuje się, że już na szczycie wszystkie kraje zadeklarują, ile pieniędzy są gotowe przekazać.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama