Reklama

​"Beata Szydło jest premierem na całą kadencję"

Elżbieta Rafalska mówi "Rzeczpospolitej", że 500+ to pomysł Jarosława Kaczyńskiego. Jednocześnie zaznacza: "Prezes Kaczyński nie jest nadczłowiekiem".

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej opowiedziała "Rzeczpospolitej", jak narodził się pomysł "500 złotych na dziecko".

"Podczas prac nad programem, który koordynowała pani Beata Szydło (...) proponowaliśmy bardziej ostrożne w skutkach finansowe propozycje. Wtedy Jarosław Kaczyński powiedział, że to nie jest program prorodzinny i że musi być śmielsze rozwiązanie, które polska rodzina odczuje natychmiast, co będzie zachętą do posiadania większej liczby dzieci" - relacjonuje Elżbieta Rafalska.

"Ten program to największy przełom w okresie transformacji. Ten, kto nie chce tego przyznać, nie rozumie sytuacji społecznej" - podkreśla minister.

Reklama

Rafalska zaznaczyła, że zarzutem "zużytym i nieprawdziwym" jest, jakoby pieniądze z 500+ były częstokroć wydawane na używki.

Minister odniosła się również do twierdzeń, wedle których Jarosław Kaczyński steruje rządem przez telefon. "To są jakieś bajki. Prezes Kaczyński nie jest nadczłowiekiem. Musiałby występować w kilku postaciach, żeby z Nowogrodzkiej za pomocą telefonu nadzorować funkcjonowanie państwa" - stwierdziła.

Jak zaznaczyła, wbrew plotkom "Beata Szydło jest premierem na całą kadencję".

Rafalska zapowiedziała, że obiecane obniżenie wieku emerytalnego nastąpi nie wcześniej niż 1 października 2017 roku.

Więcej w "Rzeczpospolitej".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Elżbieta Rafalska

Reklama

Reklama

Reklama