Reklama

Bartłomiej Dyba-Bojarski odchodzi z PiS. "Moja rezygnacja na Fb wystarczy"

Radny Rady Miejskiej w Łodzi Bartłomiej Dyba-Bojarski odszedł z PiS. Jego decyzja jest związania ze zmianami w ordynacji wyborczej.

"Dzisiejsza nocna wrzutka do ustawy pomocowej, zmieniająca sposób przeprowadzenia głosowania w najbliższych wyborach przebrała miarę akceptowalnego dla mnie stopnia cynizmu i nieliczenia się przez PIS z niczym poza własnym partyjnym interesem" - napisał na Facebooku Dyba-Bojarski. 

Radny wyjaśnia, że już wcześniej nie zgadzał się z polityką PiS - reformą w sądownictwie i dofinansowaniem TVP.

"Oczywisty cel, jakim jest dla każdej partii utrzymanie się przy władzy, nie może być osiągany za wszelką cenę poprzez psucie państwa i demolowanie zasad demokratycznych" - napisał. 

Reklama


"Obrzydliwy sposób"

"Tym razem w obrzydliwy sposób wykorzystano konieczność pilnego uchwalenia ustaw pomocowych dla wstawienia przepisów umożliwiających zachowanie pozorów prawidłowości aktu wyborczego w nienormalnych warunkach. Można rzecz jasna udawać nadal, że nie ma stanu wyjątkowego i wprowadzać w imię interesu społecznego kolejne, zapewne słuszne ograniczenia wolności, bo to służy pewnemu dobru wspólnemu, w czasie zagrożenia epidemią. Jednak (...) są jakieś granice nadużyć i zwyczajnego osobistego wstydu za szyld, który przez kilkanaście lat reprezentowałem" - przyznał Dyba-Bojarski.

"Niniejszym rezygnuję z członkostwa w partii Prawo i Sprawiedliwość. Skoro można bez zachowania jakiegokolwiek trybu zmieniać kodeks wyborczy chwilę przed wyborami w głosowaniu online to moja rezygnacja na Fb również wystarczy" - zakończył. 

Kim jest Bartłomiej Dyba-Bojarski?

Bartłomiej Dyba-Bojarski jest radnym Rady Miasta Łódź, przewodniczącym Komisji Inwentaryzacyjnej, wiceprzewodniczącym Komisji Kultury, członkiem Doraźnej Komisji ds. Rewitalizacji Miasta, Komisji Planu Przestrzennego, Budownictwa, Urbanistyki i Architektury oraz Komisji Rewizyjnej.

Studiował prawo na Uniwersytecie Łódzkim. Jest radcą prawnym i prowadzi własną kancelarię.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy