Reklama

Bardzo duży ruch turystyczny w Tatrach. TPN ostrzega

W Tatrach w dalszym ciągu panuje bardzo duży ruch turystyczny. Słoneczna pogoda zachęca do górskich wypraw, ale w wyższych partiach Tatr pojawiają się oblodzenia, zwłaszcza w godzinach porannych, oraz w miejscach zacienionych - ostrzegają służby Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN).

"Na leśnych odcinkach szlaków jest mokro i gdzieniegdzie zalega błoto. Prosimy zachować ostrożność, ponieważ jest ślisko - szczególnie ślisko jest na szlaku przebiegającym koło Wielkiej Siklawy. Dni są coraz krótsze, dlatego górskie wyprawy należy zaplanować tak, aby powrócić ze szlaku przed zmrokiem" - czytamy w niedzielnym (20 września) komunikacie TPN.

Po tatrzańskich szlakach wędrują prawdziwe tłumy turystów. Zapełnione są przede wszystkim Doliny Reglowe czy droga w kierunku Morskiego Oka. Na szlakach wyposażonych w sztuczne ułatwienia jak łańcuchy czy drabinki tworzą się kolejki oczekujących. Tak jest zwłaszcza na kopule szczytowej Giewontu, na szlaku na Rysy oraz w rejonie Orlej Perci.

Reklama

Utrudnień związanych z remontami szlaków należy spodziewać się na odcinku Morskie Oko - Świstówka oraz w Dolinie Suchej Wody Gąsienicowej na odcinku Psia Trawka - Hala Gąsienicowa.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy