Reklama

Bardzo dobre warunki na szlakach w Beskidach. "Kurorty są oblężone"

W Beskidach piękna słoneczna pogoda i bardzo dobre warunki na szlakach turystycznych - informują ratownicy GOPR. Turystów w góry przyjechało sporo, więc na szlakach też ruch będzie niemały.

- Pogoda jest piękna. W czwartek rano było bezchmurnie i bezwietrznie. Widoczność jest bardzo dobra. Temperatura wynosiła od 10 st. w wyższych partiach do 15 w dolinach, ale w ciągu dnia ona wzrośnie. Warunki na szlakach są bardzo dobre. Jedynie na Babiej Górze turyści mogą napotkać resztki śniegu w płatach. Nie potrzeba już raków i czekanów, tylko kije turystyczne - powiedział ratownik dyżurny GOPR ze stacji w Szczyrku.

Babiogórski Park Narodowy po zimowej przerwie otworzył szlak żółty, tzw. Perć Akademików.

Goprowiec dodał, że w góry przyjechało dużo turystów. - Już w środę było to widać. Kurorty są oblężone - powiedział.

Reklama

Turyści, którzy wybiorą się na pieszą wycieczkę, muszą się odpowiednio ubrać. Szczególnie ważne jest obuwie. W plecaku powinna znaleźć się nieprzemakalna kurtka i zapas wody. Nie należy zapominać o nakryciu głowy. Koniecznie trzeba zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy z aplikacją "Ratunek".

Podczas burzy należy zejść z otwartej przestrzeni. Nikt nie powinien chronić się pod drzewem z uwagi na spadające konary. Nie wolno stawać w pobliżu skał, po których spływa woda, gdyż może dojść do porażenia.


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy