Reklama

Barbara Nowak broni Przemysława Czarnka. "Jest białym człowiekiem"

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak skomentowała w mediach społecznościowych sejmową awanturę w sprawie dotacji przyznanych fundacjom przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Nowak stanęła po stronie ministra Przemysława Czarnka. "Jest białym człowiekiem, katolikiem, pilnuje Polski przed niszczącymi ideologiami neomarksistowskimi" - napisała. Stwierdziła również, że w edukacji "nigdy nie było takich pieniędzy".

Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty, w swoim wpisie na Twitterze zwróciła się do polityków opozycji, którzy krytykują działania ministra Przemysława Czarnka, w tym ostatnie ministerialne dotacje dla fundacji nazwane w mediach "Willa Plus". 

"Opozycjo, dlaczego się tak pieklisz? Minister Czarnek nie jest z waszej bajki. Jest białym człowiekiem, katolikiem, pilnuje Polski przed niszczącymi ideologiami neomarksistowskimi" -  napisała. 

Zdaniem Nowak minister "nie zamyka szkół, lecz w nie inwestuje". "Nigdy nie było takich pieniędzy w edukacji jak za Czarnka" - napisała kurator. 

Reklama

Barbara Nowak broni Przemysława Czarnka. Komentarze polityków

"Jest białym człowiekiem, więc dał siedzibę innym białym ludziom w białej willi. To jest walka z negromarksizmem czy jak mu tam. Nie wiem, nie czytałam" - napisał poseł Lewicy Maciej Gdula. 

"Co to za argument 'jest białym człowiekiem?" - zapytał poseł niezrzeszony Paweł Szramka. 

Przemysław Czarnek o "Willa Plus": Trwa festiwal chamstwa i hejtu

Lewica złożyła wniosek o wotum nieufności wobec ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. - Chcemy odwołać człowieka, który zabiera dzieciom, żeby dać kolegom. Który nauczycielom każe tyrać za najniższą krajową, ale dla pierwszej lepszej fundacji kumpla z partii albo parafii kupuje willę w centrum Warszawy. "Willa Plus" to zalegalizowane złodziejstwo - mówiła posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. 

Przemysław Czarnek z mównicy sejmowej przekonywał, że "dokładnie od tygodnia trwa festiwal chamstwa i hejtu". Podczas jego przemówienia na sali plenarnej słychać było głośne krzyki. 

Szef MEiN wyliczał, że każda z fundacji objęta programem resortu dostarczała kompleksowe dokumenty każdorazowo, gdy pojawiały się wątpliwości. - My robimy to uczciwie, a wy mierzycie nas swoją, brudną miarą. Nie wszyscy są tacy jak wy - wykrzyczał. Poinformował, że podpisywane będą aneksy, na mocy których nieruchomości nie będą mogły zostać sprzedane przez 15 lat. 

- Kłamaliście, kłamiecie i kłamać będziecie - zakończył Przemysław Czarnek, a posłowie Prawa i Sprawiedliwości wstali, by bić mu brawa.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Barbara Nowak | Przemysław Czarnek

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy