Reklama

Reklama

Barbara Nowacka: Prezydent dziś szusuje na nartach. To nie jest poważne traktowanie sprawy

- Przez rok pandemii rząd niczego się nie nauczył - mówił w "Śniadaniu w Polsat News" Marek Sawicki (PSL). - Dziś prezydent szusuje na nartach. To nie jest poważne traktowanie sprawy - komentowała Barbara Nowacka (KO). Bartosz Kownacki (PiS) ripostował: "opozycja koncentruje się na tym, jak zaszkodzić PiS". Krzysztof Bosak uważa natomiast, że "trzecia fala to hasło medialne kreowane chyba po to, by straszyć społeczeństwo".

Prowadzący program Piotr Witwicki zapytał gości o to, co - jeśli chodzi o walkę z trzecią falą pandemii - zrobiliby "tu i teraz".

- Dziś prezydent szusuje na nartach. To nie jest poważne traktowanie sprawy. Trzeba namawiać ludzi do odpowiedzialności i dyscypliny, a z drugiej strony pomóc przedsiębiorcom i szkołom. (...) Na Warmię i Mazury trafiły przeterminowane maseczki - mówiła Nowacka.

Marek Sawicki (PSL) stwierdził, że "przez rok pandemii rząd niczego się nie nauczył". - Czas najwyższy, by rząd zaczął monitorować, ile jest zakażeń i gdzie się zakażamy. Nie wiemy dokładnie, czy to szkoła, kina i teatry. Czas najwyższy wprowadzić ścisły monitoring - zaznaczył.

Reklama

"Opozycja opowiada bzdury"

Kownacki podkreślił, że "opozycja opowiada bzdury i - generalnie - koncentruje się na tym, jak zaszkodzić PiS".

- Kłamstwo, kłamstwo i jeszcze raz kłamstwo - to, co pani poseł mówiła o maseczkach. Po co pani to opowiada, to dodatkowo zaognia sytuację - dodał.

Włodzimierz Czarzasty (Lewica) stwierdził, że "trzeba wszystkich szczepić, a branżom, które się zamyka, zabezpieczać zwrot kosztów ogólnych i pracowników". - Trzeba monitorować źródła zakażeń i nie robić bałaganu poprzez wysyłanie sprzecznych informacji. I nie kłamać - dodał.

Krzysztof Bosak (Konfederacja) uważa, że "trzecia fala to hasło medialne kreowane chyba po to, by straszyć społeczeństwo". - Zachorowania z teraz to jeszcze druga fala. Należy w systemie ochrony zdrowia powrócić do normalności. Należałoby odejść od teleporad, odcovidować oddziały. (...) Zwiększone zachorowania to jedno, a zwiększona śmiertelność wynikająca z niezdiagnozowania innych chorób to drugie - stwierdził.

"2 mld zł poszło na TVP"

- Trzeba spokojnie, bezpiecznie prowadzić odpowiedzialną politykę. (...) Nie mamy jeszcze sytuacji tragicznej, jest na razie bezpiecznie i rozsądnie - mówił Błażej Spychalski z Kancelarii Prezydenta.

Nawiązał też do wypowiedzi Barbary Nowackiej w sprawie udziału Andrzeja Dudy w zawodach narciarskich. - To akcja charytatywna, w której prezydent bierze udział od kilku lat, jest pod jego patronatem.

Nowacka dopytywała o jakąkolwiek inicjatywę ustawodawczą, którą - w stosunku do osób z niepełnosprawnościami - podjął Duda. - Prezydent miał szansę pomóc niepełnosprawnym. 2 mld zł poszło na TVP. Żadnych działań, inicjatyw legislacyjnych, by pomóc rodzicom osób z niepełnosprawnościami. To, co robi, to zabawa na nartach i udawanie, że pomaga, notabene związane z panem Obajtkiem. Absolutna hańba dla prezydenta, by zachowywać się tak podczas trzeciej fali pandemii - podkreśliła posłanka KO.

- Ja bym nie czepiał się prezydenta, a nawet pochwalił, że włącza się w działalność charytatywną. Tylko po co robi to z fundacją powiązaną z panem Obajtkiem? Przecież jest setki innych fundacji i z innymi mógł to zrobić - mówił Sawicki.

Poprzednie odcinki programu dostępne są tutaj.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy